Aktualności

09 Wrzesień 2019

Spinaker inwestuje 1 mln zł w PRICELY, przeznaczone dla sieci handlowych narzędzie IT do rekomendowania i optymalizowania cen sprzedaży

image

 

3 września 2019 r. fundusz Spinaker zainwestował 1 mln zł w polski startup Pricely sp z.o.o. (wcześniejsza nazwa Pricing Tags).

Pricely oferuje system IT do rekomendacji cen i zarządzania cenami dla sieci handlowych. Produkt jest oferowany w modelu SaaS, bazuje na technologiach obliczeń chmurowych oraz wykorzystuje metody sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego do modelowania powiązań zwyczajów zakupowych konsumentów z cenami w sklepach. Dzięki modelowaniu optymalizowane są wyniki sieci, np. marża całkowita. Algorytmy dostosowują się do różnych strategii wizerunkowych stosowanych przez różne sieci handlowe. System Pricely wspiera zespół zarządzający cenami w sieci handlowej oferując bogaty zestaw raportów obrazujących sposób działania cen. System Pricely został już wdrożony u pierwszego klienta. PRICELY zostalo wybrane do grona 11 najbardziej obiecujących startupów technologicznych z Europy Środkowo-Wschodniej w ramach programu PwC Startup Collider 2019.

Środki pozyskane od Spinaker w całości zostaną przeznaczone na prace badawczo rozwojowe nad modułem zarządzania kampaniami wyprzedażowo-promocyjnymi w sieciach handlowych, ze szczególnym uwzględnieniem optymalizacji cen w takich kampaniach (rekomender promocji)

„Poprzez inwestycję Spinakera, pozyskujemy partnera kapitałowego, który pozwoli zwiększyć potencjał rozwiązania Pricely. A dzięki swoim inwestorom, doświadczonym managerom z branży Handlu Detalicznego, Spinaker wzmacnia także możliwości dotarcia do sieci handlowych w Polsce i poza jej granicami” – skomentował Cezary Kosiński, CEO Pricely.„W zdecydowanej większości małych i średnich sieci handlowych planowanie i zarządzanie akcjami wyprzedażowymi i promocyjnymi i jest oparte na doświadczeniu i intuicji managerów. Dzięki wykorzystaniu w rekomenderze promocji technologii BigData oraz Sztucznej Inteligencji w zakresie systemów Machine Learning, managerowie sieci uzyskają narzędzie znacznie efektywniejsze w planowaniu, przygotowaniu, wdrażaniu oraz ocenie akcji promocyjnych” – komentuje Marcin Dobek, Czlonek Zarzadu Pricely.

Usunięto obraz.

W naszej ocenie Pricely stworzyła oprogramowanie do automatyzacji procesów biznesowych, oparte na algorytmach uczenia maszynowego dla handlu detalicznego i e-commerce mające świetlaną przyszłość na tle różnych rozwiązań dedykowanych handlowi. Potrzebę rynkową potwierdzają pierwsze wdrożenia, którymi już dziś spółka może pochwalić się publicznie. Jesteśmy zadowoleni, że środki pieniężne z naszego funduszu, przeznaczone na badania i rozwój, pozwolą na budowę przewagi konkurencyjnej Pricely, a docelowo wzrost wartości całej spółki” – dodaje Tomasz Marczuk, Członek Zarządu Funduszu SPINAKER alfa.

Bardzo nas cieszy pozyskanie kolejnego inwestora kapitałowego, który potwierdza słuszność obranego przez zespól kierunku rozwoju. Widzimy bardzo duży potencjał w rozwiązaniach retail-tech'owych oraz w zespole Pricely, którego doświadczenie i wiedza uprawdopodobnia kolejne udane wdrożenia tworzonych przez Spółkę rozwiązań - powiedział Michal Chabowski, CEO zarządzanego przez Rubicon Partners funduszu R Ventures I i członek Rady Nadzorczej Pricely

09 Maj 2019

Pricely na konferencji Forum e-Biznesu

Dzień pierwszy konferencji w Toruniu dobiegł końca. Cezary Kosiński prezentował aspekty, w których Pricely daje przewagę nad konkurentami.
Dziękujemy wszystkim zgromadzonym za obecność, zarówno prelegentom, studentom oraz zaproszonym gościom.
 

25 Marzec 2019

PWC Collider

PwC ogłosiło listę 11 najbardziej obiecujących startupów technologicznych z Europy Środkowo-Wschodniej, wybranych spośród niemal 200 zgłoszeń do 3. edycji programu akceleracyjnego Startup Collider. Wybrane startupy, w tym 6 z Polski, posiadające gotowe produkty i usługi, otrzymają wsparcie ekspertów w międzynarodowej ekspansji.

Program PwC Startup Collider po raz pierwszy zwrócił się ze swoją ofertą do startupów na wyższym etapie rozwoju z rozwiązaniami zweryfikowanymi przez rynek. Do programu finalnie zgłosiło się prawie 200 startupów z 23 krajów Europy, zwłaszcza regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Do analizy przeszły 92 zgłoszenia z 20 krajów, a na shortlistę wraz z początkiem lutego trafiły 34 najbardziej perspektywiczne startupy, z których eksperci wybrali finałową 11-stkę.

PwC Startup Collider jest częścią programu Innovation@Poland w PwC, którego celem jest tworzenie innowacyjnych usług doradczych z wykorzystaniem nowych technologii.

Pricely zostało opisane na stronie z 11-tką finalistów:

  • Pricing Tags – startup pochodzący z Polski, który stworzył oprogramowanie do automatyzacji procesów biznesowych, oparte na algorytmach uczenia maszynowego dla handlu detalicznego i e-commerce. Oferowane rozwiązanie obejmuje moduły optymalizacji cen, a także narzędzia do zarządzania cenami i zaawansowaną analitykę.

11 Marzec 2019

Żegnamy Pricing Tags, witamy Pricely

Marka Pricing Tags zaczyna istnieć pod nową nazwą - Pricely!

Gorąco zachęcamy do śledzenia nas na mediach społecznościowych.

15 Styczeń 2019

Zgłoszenie do PWC Collider

Poznajcie Marcina i resztę zespołu Pricely, podczas wysyłania zgłoszenia do PWC Collider.

 

11 Październik 2018

X Ogólnopolska Konferencja SIM - prezentacja Cezarego Kosińskiego.

Dziękujemy wszystkim którzy pojawili się na X Ogólnopolskiej Konferencji SIM, oraz na prezentacji Cezarego Kosińskiego.

 

14 Lipiec 2018

Pricing Tags w Microsoft Inspire 2018 Las Vegas!

Już dzisiaj w Las Vegas startuje konferencja Microsoft Inspire 2018​.
W drugim dniu konferencji, prezentacje „Pricing Tags - an automated price optimization for retail chains based on Machine Learning” przedstawi Dominik Kaczmarek.

Poznaj naszą usługę: www.pricely.pl
Zapraszamy do Mandalay Bay Convention Center and T-Mobile Arena!

15 Maj 2018

Pricing Tags jest finalistą Start-Up Challenge!

Projekt "PricingTags - system do optymalizacji i dynamicznego zarządzania cenami w małych i średnich sieciach handlowych" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach osi priorytetowej I: Przedsiębiorcza Polska Wschodnia, działania 1.1 Platformy startowe dla nowych pomysłów, Poddziałanie 1.1.2 Rozwój startupów w Polsce Wschodniej.

10 Kwiecień 2018

Dyrektor Pricing Tags na EEC 2018: Kluczem jest oferowanie klientom przyjemności z zakupów

Pomimo wielu nowych trendów na rynku handlu i wprowadzania nowoczesnych technologii, to co widzimy to nie jest rewolucja, ale raczej ewolucja - oferujemy coraz lepsze usługi, aby zakupy były coraz przyjemniejsze i wygodniejsze. To właśnie dostarczanie klientom przyjemności z robienia zakupów będzie kluczem dla rozwoju rynku tradycyjnego - mówił Marcin Dobek, współzałożyciel i dyrektor operacyjny Pricing Tags oraz współzałożyciel i członek rady nadzorczej, TakeTask, poczas X EEC 2018.

- To co dzieje się na rynku handlu to nie jest rewolucja, raczej ewolucja. Nie obalamy tego, co było wcześniej i nie tworzymy czegoś całkiem nowego. Oferujemy natomiast coraz lepsze usługi, aby można było coraz lepiej kupować.  To ewolucja, która postępuje coraz szybciej, ale zakupy w tradycyjnych sklepach przetrwają jeszcze przez wiele, wiele lat – mówił Marcin Dobek podczas panelu ,,Rewolucja w handlu", który odbyła się podczas X Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

- Tak jak w e-commerce, na rynku tradycyjnym kluczem będzie przyjemność zrobienia zakupów. Cena będzie odgrywać mniejszą rolę, bo bogacimy się, zarabiamy coraz więcej, wydatki podnosi też program 500+ - dodał.

Projekt "PricingTags - system do optymalizacji i dynamicznego zarządzania cenami w małych i średnich sieciach handlowych" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach osi priorytetowej I: Przedsiębiorcza Polska Wschodnia, działania 1.1 Platformy startowe dla nowych pomysłów, Poddziałanie 1.1.2 Rozwój startupów w Polsce Wschodniej.