25 Marzec 2019

PWC Collider

PwC ogłosiło listę 11 najbardziej obiecujących startupów technologicznych z Europy Środkowo-Wschodniej, wybranych spośród niemal 200 zgłoszeń do 3. edycji programu akceleracyjnego Startup Collider. Wybrane startupy, w tym 6 z Polski, posiadające gotowe produkty i usługi, otrzymają wsparcie ekspertów w międzynarodowej ekspansji.

Program PwC Startup Collider po raz pierwszy zwrócił się ze swoją ofertą do startupów na wyższym etapie rozwoju z rozwiązaniami zweryfikowanymi przez rynek. Do programu finalnie zgłosiło się prawie 200 startupów z 23 krajów Europy, zwłaszcza regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Do analizy przeszły 92 zgłoszenia z 20 krajów, a na shortlistę wraz z początkiem lutego trafiły 34 najbardziej perspektywiczne startupy, z których eksperci wybrali finałową 11-stkę.

PwC Startup Collider jest częścią programu Innovation@Poland w PwC, którego celem jest tworzenie innowacyjnych usług doradczych z wykorzystaniem nowych technologii.

Pricely zostało opisane na stronie z 11-tką finalistów:

  • Pricing Tags – startup pochodzący z Polski, który stworzył oprogramowanie do automatyzacji procesów biznesowych, oparte na algorytmach uczenia maszynowego dla handlu detalicznego i e-commerce. Oferowane rozwiązanie obejmuje moduły optymalizacji cen, a także narzędzia do zarządzania cenami i zaawansowaną analitykę.
Projekt "PricingTags - system do optymalizacji i dynamicznego zarządzania cenami w małych i średnich sieciach handlowych" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach osi priorytetowej I: Przedsiębiorcza Polska Wschodnia, działania 1.1 Platformy startowe dla nowych pomysłów, Poddziałanie 1.1.2 Rozwój startupów w Polsce Wschodniej.